Кожен здатен змінити не лише себе, своє життя, а й цілий світ. І для цього, насправді, не потрібні якісь надзусилля.
Про це говорив Глава й Отець УГКЦ Блаженніший Святослав під час зустрічі з молоддю у Зарваниці, відповідаючи на запитання Марійсько Дружини церкви Архистратига Михаїла: сьогоднішня українська молодь розуміє, як має виглядати і функціонувати розвинена держава, тому що була вихована за прекрасно розписаними навчальними програмами і підручниками. Проте зіткнувшись з дорослим життям, вона бачить величезну прірву між тим, як все має виглядати, і реальністю, де, по суті, нормально не функціонує жодна сфера, якою опікується держава, і де всюди панує безлад. Яку Ви можете дати пораду молодим людям, які входять в доросле самостійне життя, для того, щоб вони не розчарувалися у всьому і не стали співучасниками поточної системи в Україні?
— Часто між тим що кажеш і шо робиш — ціле велике море. Та не розчаровуйтеся. Інакше ми би жили в ідеальному світі. Змінюймо цей світ! Від нас залежить, у якому світі жити. Україна буде такою, як ви зробите. Богу дякувати. Що ви знате, як має бути, мате в своїй свідомості взірець, — наголосив Блаженніший Святослав.
Чотири головних засади справедливого успішного суспільства:
Гідність людської особи
Папа Веедикт казав, що коли хтось відкриває свою гідність – це вже революційна зміна. Це найважливіша умова.
Засада спільного блага
Держава — е ніщо інше, як спільне добро. Це коли добре не лише для мене, а для всіх. Зараз на сході наші воїни захищають наше спільне благо.
Субсидіярноті
Як щось можу я зробити. То повинен це зробити, а не чекати, що хтось прийде і зробить. Це власна ініціатива. Будье ініціативними! Для нас України ніхто не збудує. Не чекайте, що багата Європа прийде і зробить багатою Україну. Більше того, не їдьте робити багатою Європу, а будуйте багату Україну.
Солідарність
Здатність співчувати ближньому і ділитися з ним своїм. Наша здатність бути солідарними, допомагати один одному — це наша сила.
Підготувала Наталія ПАВЛИШИН за відео Zhyve.tv